„Ahol tudatosság uralkodik, ott elveszettségnek nincs helye.”
Monostori Éva a Mag-ház küzdelmeiről és sikereiről
A Komáromban több mint 10 éve létesült Mag-ház és a benne működő civil konzorcium Magyarországon egyedülálló közösségi színtérként létrehozott épített és közösségi érték: közösségi tér, civil szolgáltató, gyermek- és ifjúsági központ az Élettér Közösség- és Településfejlesztő Egyesület és további öt szervezet otthona.
A működtető egyesület néhány éve a város központjában megvásárolt egy újabb épületet, amelyben most ART-Tér névvel a fiatalok számára és az ő közreműködésükkel egy újabb közösségi teret építenek. Ennek a legutóbbi hónapokban történt lépéseiről tudósít az a hírlevél, amelyből az alábbi összeállítást közöljük. (a Szerk.)
Az elmúlt időszakban Monostor Éva közösségfejlesztő, a komáromi MAG-Ház megálmodója és szakmai vezetője volt a vendég.
A hét folyamán négy alkalommal négy felütést hallhattunk tőle, amelyben bepillantást kaphattunk:
- a közösségfejlesztő tevékenységéről, a megélt folyamatokról, a büszkeségekről és a nehézségekről;
- a Komáromban volt és jelen lévő ifjúsági kezdeményezésekről, újításokról és korosztályi érdekérvényesítő, érdekképviseleti tevékenységről, az osztályközösségek fejlesztéséről, az ifjúsági közösségi kortárssegítő képzésről, közmeghallgatásról, konferenciáról, érdekképviseletről, érdekérvényesítésről, a Komáromi Városi Diáktanácsról;
- a helyi identitás, a helyi kötődés kialakításáról és fejlesztéséről. Mit jelent egy adott közösséghez, településhez kötődni? Mi lehet a szerepe a közösségfejlesztőnek? Mindez hogyan és miként alakult Komárom koppánmonostori városrészén? A Koppánmonostori Kalendárium mentén kapunk némi betekintést e folyamatokról.
- mit jelent a közösségfejlesztő tevékenysége, mit tehet pandémia esetén az a szakember, aki személyes kontaktusokhoz szokott?
A rádióriportok alatt a MAG-Ház szervezeteinek tevékenységeinek fotóból mutatunk képeket.