🤓LOGIKA, 🤨 STRATÉGIA, 🧐 KÜZDELEM!

A játék szónak sok jelentése van a mindennapi életben: jelölhet egy tevékenységet, játékcselekvést, jelölhetünk vele egy tárgyat (baba, társasjáték), de beszélhetünk a képzelet játékáról, vagy a színészek játékáról is.
A játékban minden lehetséges: motívuma az öröm, bánat, kaland feszültsége, kommunikáció igénye, az erő próbálgatása, az önkifejezés igénye.
A játék megnyugtat, játszótársat közvetít, nevel és tanít. Lehetővé teszi, hogy segítségével a gyermek megismerje a világot.
A stratégiai játék a gondolkodást és megfontolt tervezést igényel a győzelem eléréséhez. A taktikai és stratégiai kihívásokat hangsúlyozza.
Táborunk harmadik napjára elértünk oda, hogy páros, csapatos és egyéni játékokat is kipróbáltunk, átbeszéltük azok jellegzetességeit és mindazt, amit tanulni, tapasztalni tudunk belőle.
A viaskodás, az egymást minden áron legyőzni akaró, önző, egocentrikus világunkban fontos szerep jut az együttes, közös cselekvésekre, melyek tapasztalati talaja az önfeledt játék is, ahol egymás tisztelete legalább annyira fontos és hangsúlyos, mint a győzelem.